Az ágyneműhuzattal hosszú távra tervezünk, ezért kiválasztásakor ugyanolyan gondosnak kell lennünk, mint ruhavásárláskor. Sőt, még annál is gondosabbnak, hiszen az ágyneműhuzatot ritkábban cseréljük, mint a ruhát, ezért a kényelemtől a megjelenésig számos különböző feltételnek kell megfelelnie. Hogy Neked már ne legyen gondod nem megfelelő ágyneműkkel, összeszedtük, melyek a leggyakoribb hibák, melyeket elkövethetsz ágyneműhuzat vásárlásakor.
1. Nem méred le az ágyneműd méreteit.
Tapasztalatból mondhatjuk, hogy sok vásárlónk megspórolhatott volna magának egy termékvisszaküldést, ha a vásárlás előtt egyszerűen csak előkapja a mérőszalagot, és leméri a paplanja méreteit. Igaz ugyan, hogy a legtöbb Magyarországon használatos ágynemű sztenderd méretezésű (a nálunk kapható ágyneműk is ehhez a sztenderdhez igazodnak), de a régebbi gyártású ágyneműszetteknél még gyakori a 180 cm-es hosszúság, ellentétben a napjainkban leginkább elterjedt 200 cm-essel. Ha új ágyneműhuzatot vásárolnál, mindenképp bizonyosodj meg róla, hogy mekkorára van szükséged!
2. Nem tájékozódsz az ágyneműhuzat kiszerelésének részleteiről.
A különböző kiszerelésű ágyneműhuzatokat illetően már jobban különböznek az egyes kereskedők kínálatai. Míg a 4 részes szett az egyik üzletben két paplant és két párnát jelent, máshol egy egyrészes szettet kispárnával, nagypárnával, paplannal és lepedővel. Az ördög a részletekben rejlik, mindig olvasd el a termékleírást!
3. Nem számolsz azzal, hogy az ágyneműhuzatot napi használatra vásárolod.
Igen, mi is imádjuk a hófehér ágyneműt, és a csupa fekete sem néz ki rosszul, sőt! De ha szeretjük ágyba kapni a reggelit vagy épp szívesen felengedjük a háziállatunkat az ágyra, érdemes kevésbé kényes színt és mintát választani.
4. Nem tudod, milyen anyag lenne számodra megfelelő.
Gondolhatnád: csak ágyneműről van szó, mi ez a szőrszálhasogatás? Valójában az alvás minősége nagyban múlik azon, hogy milyen ágyneműt választasz. Ha érzékeny bőrű vagy, esetleg könnyen izzadsz, érdemes a minél magasabb pamuttartalmú ágyneműk felé kacsingatni, ellenkező esetben a kedvezőbb árú kevertszálas (pamut-poliészter) ágyneműk is tökéletesen megfelelőek lesznek.
5. Hosszú távon megelégszel egyetlen szettel.
Különösen a téli hónapokban, amikor a szárítás hosszabb időt vesz igénybe, nagyon fontos több ágyneműhuzat szettre is beruházni, hiszen a megfelelő higiénia érdekében érdemes legalább hetente mosni és cserélni őket!
Ha úgy érzed, fel vagy vértezve a megfelelő tudással, hogy kiválaszd a számodra tökéletes ágyneműt, nézz körül webshopunkon! Ha pedig maradt kérdésed, keress minket bátran elérhetőségeinken vagy látogass el a Facebook-oldalunkra!